rozwijane menu
Historia
Dokumenty
Kultura
Wydawnictwa
Wideo
Koncert 2018
Galeria
Artyści
Regulamin
Strony tytułowe gazet
Strona tytułowa pisma dla uczniów szkół ponadpodstawowych "Grześ" z 1984 r.
Pismo Tymczasowego Zarządu Uczelnianego NSZ UMK Toruń. Pierwszy numer został wydany 21 października 1980 r. przez Grażynę Łętowską. Jesienią 1981 roku „Immunitet” połączył się z innym z wydawnictw toruńskiego NZS-u - „Minitorem”. „Immunitet” odrodził się w 1988 r.
Strona tytułowa pisma "Immunitet" NZS UMK Toruń z 1989 r.
Pierwszy numer pisma "Impuls" Ruchu "Wolność i Pokój" w Toruniu
Grudziądzkie pismo "Iskra" Wydawane od połowy 1982 do 1989 roku. Redaktorem gazety był Janusz Bucholc.
Pismo społeczno-polityczne NSZZ Solidarność- Region Toruń "Jeszcze tym razem" wydawane od stycznia 1982 r. przez m.in. studentów Wydziału Sztuk Pięknych - Bogusława Mansfelda, jego córkę Marię, Marcina Kozarzewskieg i Irenę Wiśniewską.
"Kontra" - pismo NSZZ "Solidarność" REGIONU TORUŃSKIEGO. Wydawane od stycznia 1982 do czerwca 1986. W skład redakcji wchodzili: Marian Lisowiec, Krzysztof Obremski i Michał Wojtczak.
Strona tytułowa pisma "Kontra" z 1984 r.
Strona tytułowa pisma NSZZ "Solidarność" "Głos Metalchemu" z 1983 r.
Pismo pacyfistyczne wydawane od kwietnia 1988 r. przez Waldemara Krasa. W sumie ukazały się 4 numery .
"Motor Odmowy" - Pismo NSZZ "Solidarność" Przedsiębiorstwa Państwowego "Polmozbyt" w Toruniu.
Niezależny Serwis Informacyjny NSZZ "Solidarność" z 1982 r.
Strona tytułowa Pisma Analiz i Prognoz Społeczenych "Obecność" z 1982 r. Jego wydawcą był prof. Andrzej Zybertowicz.
Strona tytułowa pisma NSZZ "Solidarność" Marinotex - "Pogłos" z 1983 r. Pierwszy numer został wydany 23 marca 1982 r. przez Krzysztofa Żabińskiego, Zygfryda Boruckiego, Karola Wakarecy i Ignacego Dudojcia.
"Toruński Informator Solidarności". Najważniejsze pismo NSZZ "Solidarność" Regionu Toruńskiego w latach 1982-1989.
Strona tywułowa Toruńskiego Informatora Solidarności z 1986 r. - pisma NSZZ "Solidarność" Regionu Toruńskiego.
Nr 12 Pisma Chłopskiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Rolników indywidualnych "Żywią i Bronią" z roku 1985. Redaktorami byli: Piotr Bartoszcze, Michał Bartoszcze i Roman Bartoszcze.
Uczeń - Niezależne Pismo Młodzieży Szkolnej Trójmiasta
Gazeta "Z dnia na dzień" wydawana we Wrocławiu w latach 1981-1990. Było to pierwsze w Polsce czasopismo stanu wojennego - pierwszy numer drukowany był jeszcze 13 grudnia 1981.
„Gazeta Strajkowa”, pismo wydawane 13 XI – 13 XII 1981 przez Centrum Informacji Akademickiej przy NZS Uniwersytetu Warszawskiego i Biuro Prasowe KS UW. Od 4 numeru wydawana pod tytułem: „Gazeta strajkowa warszawskich uczelni”.
Pismo Tajnej Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność" Apator-Obrusn w Toruniu wydawane od wiosny 1982 r. wspólnie przez dzialaczy „Apatora” i Ośrodka Badawczo – Rozwojowego Urządzeń Sterowania Napędów (OBRUSN). Jego głównym redaktorem był Sławomir Skrzypek.
Biuletyn Strajkowy - pismo NZS UMK w Toruniu wydawane najczęściej przez studentów: Piotra Gierszewskiego i Zbigniewa Zygorę. Wydawane od końca 1981 r. informowało o najświeższych wydarzeniach ze strajku.
Pismo NSZZ "Solidarność" "Elana" wydawane przez Zakłady Włókien Chemicznych "Elana" od stycznia 1982 do stycznia 1985 r. w Toruniu.
Niektóre z podziemnych wydawnictw woj. toruńskiego: Toruński Informator Solidarności (TIS), Elana, Pogłos, Kontra, Apator-Obrusn, Kontra.
Dokumenty pochodzą z archiwum Artura Wiśniewskiego.
cd...
Strony tytułowe gazet
Publikacje