Marcin Styczeń
Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Google+
Udostępnij na Twitterze
Udostępnij na Śledziku
Sierpień 80 - Marcin Styczeń
fot. Michał Chrzanowski

Pieśniarz, kompozytor, autor tekstów, lektor, dziennikarz, twórca niezależny, ur. 22.10.1978 r. w Olkuszu.

Debiutował w 1994 roku (w wieku 16 lat) w plebiscycie młodych talentów: "Chcę być gwiazdą" w Polskim Radiu Katowice. Gwiazdą nigdy być nie chciał, ale marzył o swoim zespole i swojej publiczności. Pierwszy zespół "Forte" założył jeszcze w liceum. Występował z nim w latach 1995-2000, zdobywając wiele nagród na festiwalach piosenki w całej Polsce.

Następnie rozpoczął karierę solową. Postanowił sam wydawać swoje płyty, dlatego założył własną Agencję Artystyczną SM-ART. Debiutancką płytę "Pieśń o Bogu ukrytym" z piosenkami do wierszy Karola Wojtyły wydał w 2006 roku. Materiał promowamy na koncertach w Polsce i za granicą był owacyjnie przyjmowany przez publiczność. Do tej pory odbyło się ponad 200 koncertów "Pieśń o Bogu ukrytym".

 

Dwa lata później ukazała się pierwsza w pełni autorska płyta "21 gramów".

 

W roku 2009 Marcin Styczeń nawiązał współpracę z poetą Ernestem Bryllem, której owocem są płyty: "Bryllowanie" (2009), CD i DVD "Bryllowanie Live" (2011), "Zejdźmy się jak na wilię" (2012), "Golgota Jasnogórska" (2013) oraz książka z płytą "Duchy poetów" (2013).

 

Książka z płytą "Duchy Poetów" była nominowana do nagrody Srebrnego Kałamarza 2013.

 

Płyta "Golgota Jasnogórska" otrzymała Feniksa 2014 w kategorii - muzyka chrześcijańska oraz II nagrodę na Katolickim Festiwalu Filmów w Niepokalanowie w kategorii multimediów.

 

Koncertuje w kraju i za granicą (m.in. Niemcy, Francja, Włochy, Kanada, USA, Białoruś). Współpracuje z zespołem w składzie: Tomasz "Orzeł" Rząd (gitara), Michał Przybyła (gitara basowa), Łukasz "Samba" Dmochewicz (perkusja).

 

Co poza muzyką?

 

Marcin Styczeń jest lektorem. Jego głos można usłyszeć w Studiu Lotto, Fox Life, Axn Black oraz w wielu reklamach radiowych i telewizyjnych.

 

W Radiu Warszawa 106,2 FM prowadzi audycję poświęconą piosence poetyckiej - "Muzyka z duszą". Przez rok był także szefem muzycznym tej rozgłośni.

 

W latach 2009-2011 pracował TVP1 w programie "Miedzy ziemią a niebem", wcześniej w Telewizji Puls wspólnie z Moniką Białek prowadził Magazyn (Pro)rodzinny "Niedzielnik". Przez wiele lat był prezenterem kilku warszawskich rozgłośni: Radia Dla Ciebie, Radia 94 i Radia Plus.

 

Był także konferansjerem w legendarnym klubie studenckim „Hybrydy”, gdzie organizował cykliczną imprezę „Hybryda Poetica”. Ukończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Fot.: Jacek Zych
Źródło: www.marcinstyczen.pl

cd...
Sierpień 80 - Lombard
Lombard
Sierpień 80 - Lech Janerka
Lech Janerka
Sierpień 80 - Bogusław Nowicki
Bogusław Nowicki
Sierpień 80 - Krzysztof Antkowiak
Krzysztof Antkowiak
Sierpień 80 - Marek Stefankiewicz
Marek Stefankiewicz
Sierpień 80 - 40 Synów i 30 Wnuków Jeżdżących na 70 Oślętach
40 Synów i 30 Wnuków Jeżdżących na 70 Oślętach
Sierpień 80 - Antonina Krzysztoń
Antonina Krzysztoń
Sierpień 80 - Tomasz Kamiński
Tomasz Kamiński
Sierpień 80 - Mariusz Lubomski
Mariusz Lubomski
Sierpień 80 - Jacek Dewódzki
Jacek Dewódzki
Sierpień 80 - Przemysław Bluszcz
Przemysław Bluszcz
Sierpień 80 - Marcin Styczeń
Marcin Styczeń
Sierpień 80 - Hania Stach
Hania Stach
Sierpień 80 - Emilian Kamiński
Emilian Kamiński